Кожна людина прагне захистити власні заощадження від інфляції та знецінення. Найбільш звичним способом є розмістити вклад в банку. Але в даному випадку ви заморожуєте власні кошти і не зможете ними скористатися до закінчення строку вкладу. Погодьтеся, це не дуже зручно в поточних непередбачуваних умовах, коли гроші можуть знадобитися терміново. На допомогу приходять дебетова картка для накопичень – чудова альтернатива депозиту. Розберемося, на що звертати увагу при виборі такої картки та як зробити так, щоб картка з відсотками на залишок принесла вам максимальний дохід.
Як працює картка для заощаджень?
Дана картка – це, з одного боку, звичайна платіжна картка, якою ви можете розраховуватися у торговій мережі та онлайн, здійснювати будь-які платежі і переводи, знімати готівку. Єдина відмінність – вам здійснюється нарахування відсотків на залишок власних коштів. Зазвичай, проценти на залишок за карткою нараховуються щоденно на ту суму коштів, яка була на картці на кінця дня.
Чому картка з нарахуванням відсотків набирає популярність в 2022 році?
Дебетова картка з нарахуваннями відсотків має безліч переваг. По-перше, це отримання додаткового доходу на власні заощадження, по-друге, це можливість вільно розпоряджатися коштами, не втрачаючи відсотки, по-третє, це комфортні оплати всюди, де є платіжний термін, а також більша захищеність коштів, порівняно зі зберіганням готівки.
Які банки пропонують високі відсотки на залишок за карткою?
У більшості випадків дохідність за карткою залежить від суми коштів, що є на рахунку. У деяких фінустанов чим більший залишок, тим більший процент ви отримаєте, а у деяких – навпаки. Наводимо найкращі пропозиції банків з вказанням відсотків та суму чистого доходу за місця після вирахування податків та зборів за умови розміщення 100 тис. грн:
- Картка Мрія від Агропросперіс Банку – 11% річних (737,92 грн/міс.)
- Ощадна картка від Банку Глобус – 10% річних (670,83 грн/міс.)
- Картка ПроЗапас від Укргазбанку –10% річних на мінімальний залишок та 5% річних на решту (максимум 670,83 грн/міс.)
- КокоКард від Банку Форвард – 8% річних (536,67 грн/міс.).
На які ще тарифи варто звернути увагу окрім дохідності?
Зазвичай, обслуговування даних карток та здійснення безготівкових платежів є безкоштовними. Найсуттєвіше вплинуть на фактичну дохідність за карткою комісії за наступні послуги:
- поповнення картки тим методом, який ви фактично будете користуватися (через касу банку, термінал, P2P-переказ або переказ за реквізитами)
- зняття готівки в банкоматах даного банку та усіх банкоматах України
- здійснення переказів з картки (P2P-переказ або переказ за реквізитами)
- також варто звернути увагу на наявні обмеження, зокрема: незнижуваний залишок на рахунку та обов’язкові транзакції за карткою протягом місяця.
Серед банків, які пропонують найвищу дохідність, лише Агропросперіс Банк не бере жодної комісії за усі вказані послуги, пропонуючи абсолютно безкоштовне поповнення, зняття готівки в усіх банкоматах України та перекази за довільними реквізитами в онлайн-банкінгу, а також не встановлює жодних вимог до обсягу залишку та транзакцій за карткою. Тобто з карткою Мрія від Агропросперіс Банку ви матимете не лише найвищу дохідність, але й дійсно повну свободу розпоряджатися власними коштами без комісій.